• ورود/عضویت
خانواده کورلئونه دیشب بار دیگر دور هم جمع شدند و در شب اختتامیه جشنواره فیلم ترایبکا درباره این فیلم صحبت کردند.

فرانسیس فورد کاپولا، رابرت دنیرو، آل پاچینو، جیمز کان، رابرت دووال، دایان کیتون و تالا شایر روی صحنه ترایبکا درباره چگونگی ساخته شدن این فیلم حرف زدند.

در این برنامه که به مجری‌گری تیلور هکفورد برگزار شد، از این صحبت شد که پارامونت امتیاز ساخت «پدر خوانده» را خرید اما آنها باور نداشتند که فیلمی درباره مافیا بتواند جذاب باشد.

کاپولا در این نشست از چگونگی پیوستن به این پروژه پیش از امضای قرارداد گفت: من جذب این پروژه شدم چون فکر می‌کردم یک نویسنده خارجی این کتاب را نوشته و این کتاب، کتابی روشنفکرانه درباره قدرت است.

وی افزود: اولین بار که کتاب را خواندم خیلی ناامید شدم زیرا خیلی طولانی بود. بیشتر کتاب، تقریبا یک سوم آن درباره لوسی مانچینی است.

کاپولا درباره گروه بازیگران و سازندگان فیلم در زمان ساخته شدنش هم صحبت کرد و این که مارلون براندو در پشت صحنه چقدر مردد بود.

شایر خواهر کاپولا از این گفت که حضورش در فیلم مداوم بود. او به یاد می‌آورد که حضورش در صحنه آزمایشی برایش چقدر سخت بود و این که بخواهد با برادرش کار کند هم سخت‌تر.

کاپولا پذیرفت که اصل فیلم قسمت‌های تاثیرگذاری داشت که او را محدود نمی‌کرد. بازیگران همه‌اش پا در هوا بودند و مناقشه و جدل زیادی وجود داشت. او لحظه‌ای را به یاد آورد که به این نتیجه رسید پارامونت باید او را بیرون کند. وی گفت: فکر می‌کردم اگر مرا اخراج کنند، شاید خواهرم این شانس را داشته باشد که کارش را ادامه دهد.

این کارگردان گفت: انتخاب آل پاچینو به عنوان مایکل کورلئونه با جنجال زیادی همراه شد. او پاچینو را در سن‌فرانسیسکو دیده بود و تصمیم گرفت او را به گروه بازیگران اضافه کند. وی افزود: فقط صورتش را دیدم. وقتی یک نفر را در نقشی می‌بینی دیگر بیرون کردن این فکر از سرت خیلی سحت می‌شود.

اما حمایت کارگردان برای حضورآل پاچینو کافی نبود. پاچینو در تست‌های بی‌شماری شرکت کرد. وی در این باره گفت: انگار من فقط داشتم تست می‌دادم. حتی بعد از این که در یک قسمت بازی کردم باز هم داشتند از من تست می‌گرفتند.

پاچینو افزود: خیلی بیشتر دلم می‌خواست در نقش سانی بازی کنم. فکر می‌کردم نقش مایکل، نقش خوبی نیست.

وی همچنین به خاطر آورد یک شب بعد از فیلمبرداری داشت به دایان کیتون می‌گفت: از دست رفتیم. همه چی تمام شد. این بدترین فیلمی است که تاکنون ساخته شده است.

کاپولا درباره حضور مارلون براندو افزود: برای حضور براندو هم باید همه را متقاعد می‌کردم و پارامونت با حضور او موافق نبود چون می‌گفت براندو مشکل مالی دارد و نباید اسمش در فیلم بیاید. کاپولا افزود: همان موقع غش کردم و افتادم روی زمین.

دنیرو نیز که با بازی در نقش دون کورلئونه جوان اولین اسکارش را گرفت گفت: این فیلم زندگی مرا عوض کرد.

این نشست به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد ساخته شدن فیلم «پدرخوانده» در جشنواره ترایبکا برگزار شد.

منبع: مهر

بازیگر سابق «هری پاتر» که اکنون ۲۷ ساله است و در جدیدترین فیلمش در نقش اصلی فیلم «دایره» بازی کرده است، گفت کاری به کار کامنت‌ها در شبکه‌های اجتماعی ندارد.

فیلم «دایره» که بر مبنای رمانی از دیو ایگرز ساخته شده درباره غول اینترنت است.

این بازیگر که بارها هدف حملات آنلاین بوده می‌گوید کامنت‌ها را از روی تعقل نمی‌خواند.

در مراسم افتتاحیه فیلم «دایره» که پنجشنبه شب در نیویورک برای نخستین بار اکران شد، وی گفت: برای سلامت عقلی خودم نمی‌توانم، واقعا نمی‌توانم به شبکه های اجتماعی بروم. من باید فاصله زیادی در این زمینه ایجاد کنم چون یک انسان هستم.

وی افزود: انگار از نظر تکنولوژیکی اتفاقی ضدانسانی می‌افتد و مثل این است که دارند درباره کسی حرف می‌زنند که اصلا وجود ندارد، اما من هستم و واقعی هستم و برای همین باید فاصله بیشتری از شبکه های اجتماعی بگیریم.

این بازیگر در ادامه گفت: حفظ سلامت عقلی در این صنعت از هر چیز مهم‌تر است و من بسیار در این زمینه مراقب هستم.

واتسون پس از درگذشت آلن ریکمن که در فیلم «هری پاتر» در نقش اسنیپ بازی می‌کرد با تهاجم کامنت‌های اینترنتی روبه روشد.

در فیلم «دایره» این بازیگر انگلیسی در نقش می هالند بازی کرده که فارغ‌التحصیل دانشگاه است و به سرعت در کمپانی‌های تکنولوژی شناخته می‌شود و رشد می‌کند و درگیر جاه‌طلبی‌های مستبدانه می‌شود.

وی در این فیلم با تام هنکس هم‌بازی بوده که در نقش یکی از بنیان‌گذاران کمپانی بازی کرده است. واتسون درباره هنکس گفت: او همان چیزی است که تصورش را دارید؛ بسیار سخاوتمند و بامزه و راحت است. اگر قرار بود او چیزی غیر از این باشد حتما قلبم می‌شکست. او مثل یک قهرمان است.

اقتباس از رمان «دایره» به کارگردانی جیمز پانسولت انجام شده است و در کنار تام هنکس که نقش یکی از رهبران تکنولوژیکی را بازی می کند و اما واتسون که یکی از کارمندان درجه پایین است که سعی دارد از نردبان سازمانی بالا برود، جان بویگا هم نقش شخصیت مرموز «کالدن» را ایفا می‌کند.

در عین حال در این فیلم شاهد آخرین نقش آفرینی بیل پکستون نیز هستیم که ماه فوریه درگذشت.


منبع: مهر

در پی شهادت تعدادی از مرزبانان کشورمان در منطقه میرجاوه، خانه سینما در پیامی شهادت آنها را تسلیت گفت.

در پی شهادت تعدادی از مرزبانان کشورمان در شرق کشور توسط تروریست‌ها خانه سینما در پیامی شهادت آنها را تسلیت گفت.

متن پیام بدین شرح است: «بار دیگر ایران عزیز شاهد شهادت مظلومانه فرزندان غیور و سلحشور خود شد. چهارده جوان غیرتمند ایرانی آماج حمله ای ناجوانمردانه از سوی عده ای مزدور قرار گرفته و به شهادت رسیدند.

جوانانی از جنس ایمان و شجاعت، از جای جای این سرزمین پرافتخار، در کنار هم و برای حراست و نگهبانی از مرزهای ایران عزیز با بذل جانشان، یکپارچگی و تمامیت ارضی این سرزمین مقدس را فریاد کردند.

خانه سینما، ضمن تسلیت به ملت ایران و خانواده محترم شهدا به داشتن جوانانی پاک نهاد و غیور که با تقدیم خونشان، امنیت و سرافرازی برای هم میهنانشان به ارمغان آورده اند، افتخار نموده و برای همه سربازان و مرزبانان عزیز این سرزمین آرزوی سلامتی و پیروزی بر اهریمنان کوردل دارد.»


منبع: مهر

شیامالان با انتشار چند توییت تایید کرد که نه تنها یک دنباله بر کارهای قبلی‌اش در راه است بلکه این دنباله قصد دارد روایت دو فیلم وی را با هم ترکیب کند.

شیامالان نوشت: ۱۷ سال زمان برد اما بالاخره می‌توانم به سوالی که همیشه از من پرسیده می‌شود پاسخ بدهم؛ این سوال که «می‌خواهی دنباله‌ای برای «نشکن» بسازی یا نه؟» اکنون پاسخ من این است: فیلم جدید من هم دنباله‌ای برای «نشکن» و هم دنباله‌ای برای «شکاف» خواهد بود. این همیشه یکی از رویاهای من بود که بتوانم هر دو فیلم را در یک فیلم سوم با هم ترکیب کنم.

این دنباله که عنوان هوشمندانه «گلس» یا «شیشه» برای آن انتخاب شده، یک تریلر کمیک بوکی خواهد بود و در آن مجموعه بازیگران پرستاره فیلم‌های وی بازمی‌گردند. بروس ویلیس و ساموئل ال. جکسون که نقش شخصیت الایژا پرایس یا همان آقای گلَس را بازی کرده بود، نزدیک به دو دهه پس از اکران فیلم «نشکن» دوباره برای ایفای نقش‌های‌شان بازمی گردند.

«نشکن» که سال ۲۰۰۰ اکران شد دومین فیلم شیامالان پس از موفقیت چشمگیر فیلم «حس ششم» بود. این فیلم داستان رابطه دوگانه بین دیوید دان و آقای گلس را دنبال می‌کند و یک رویارویی نمادین بین یک ابرقهرمان و شخصیت منفی مقابلش است.

جیمز مک آووی که در فیلم «شکاف» محصول ۲۰۱۶ نقش شخصیت کوین وندل کرامب و البته ۲۳ شخصیت جداگانه دیگرش را بازی کرده بود، نیز در فیلم جدید بازی می‌کند. آنیا تیلور-جوی هم نقش کیسی را ایفا خواهد کرد. شیامالان در توییتی دیگر نوشت: یونیورسال پیکچرز فیلم «گلس» را روز هجدهم ژانویه ۲۰۱۹ در سراسر جهان اکران خواهد کرد. این یکی برای راز نگه نداشتن چطور بود!

همانطور که می‌شد انتظارش را داشت، هواداران این چهره محبوب ژانر تریلر که مدتی پیش سریال «کاج‌های خودسر» را ساخته بود بسیار هیجان‌زده هستند و اشتیاق خود را در سراسر رسانه‌های اجتماعی به نمایش گذاشتند. جف کایلی که یک روزنامه نگار بازی‌های ویدیویی و مجری تلویزیونی است در توییتر خود نوشت: دنباله «شکاف» و «نشکن» به عنوان فیلم بعدی ام. نایت؛ چه زمان مناسبی است برای زنده بودن. سم جکسون و ویلیس هم برمی گردند!

یک هوادار دیگر نوشت: مثل پرتویی از نور خورشید از میان ابرهاست، ام. نایت شیامالان اعلام کرد فیلم جدیدش دنباله ای برای هر دو فیلم «نشکن» و «شکاف» خواهد بود.

ام. نایت شیامالان کارگردان و نویسنده آمریکایی-هندی است. او بیشتر به خاطر ساخت فیلم‌های فراطبیعی و ترسناک شهرت دارد. او را بارها با کارگردان‌های بزرگی چون استیون اسپیلبرگ و آلفرد هیچکاک مقایسه کرده‌اند

  تبلیغات